Haberler
...Krizden Çıkışın Yolunu Dış Kaynak ve Tarım Açacak
Türkiye, 2001 krizi sürecinde tarımsal üretimdeki ciddi gerilemenin yanında 11 Eylül saldırılarını da yaşadı; buna karşılık, ağır devalüasyonun etkisiyle büyüme hızı yüzde 4,5 düzeyinden yüzde 12,8'e fırlayan ihracat ve reel ücretlerde yüzde 25 dolayındaki gerilemenin yanı sıra IMF ve Dünya Bankası'nın 30 milyar doları aşan destekleri kriz sürecinin çabuk atlatılmasını sağladı ve üç çeyreklik daralmanın ardından (Eklenme Tarihi: 08/03/2016)
 
...Ramazan Fırsatçılarına 4 Koldan Denetim Geliyor
Ramazan ayına kısa bir süre kala bazı gıda üreticilerinin ürünlerinin fiyatlarını zam yapması ekonomi yönetimini de harekete geçirdi. Ekonomi yönetimi, Ramazan ayını fırsata çevirmek isteyen gıda satıcılarına dört koldan denetim yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Ziraat Odaları Başkanı Şemşi Bayraktar’ın açıklamaları ile gündeme gelen, Ramazan öncesi gıda ürünlerinin fiyatlarına zam yapıldığına ilişkin iddialarla ilgili çalışma baş (Eklenme Tarihi: 08/03/2016)
 
...TMO, 150 Bin Metrik Tona Kadar Mısırı Satacak
Uluslararası ihracat ihalesi, kapalı zarfla teklif alma yöntemi ile 18 Ağustosta yapılacak (Eklenme Tarihi: 08/03/2016)
 
...Fındık Üreticisi Kendi Göbeğini Kendisi Kesmek Zorunda
TZOB fındık üreticisini uyardı: İhtiyacın kadar sat Bayraktar, tam rekabet koşulları bulunmadığını ve az sayıda alıcıya rağmen çok sayıda üretici olduğu için serbest piyasa şartları oluşmadığını vurguladı. (Eklenme Tarihi: 08/03/2016)
 
...Zika virüsü için küresel acil durum ilan edildi
Hamile kadınlara bulaşması durumunda bebeklerin beyin gelişimini engelleyen ve kafalarının normalden küçük kalmasına yol açan Zika virüsü, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından küresel acil durum ilan edilmesine neden oldu. (Eklenme Tarihi: 08/03/2016)
 
 
 
Pro WEB